Bistro Proti Proudu, Prague

bistro Proti Proudu

Prague, Karlín
March – April 2016

Na začátku března se má výstava přesunula do nádherných prostor bistra Proti Proudu. Bistro se nachází v Karlíně a ve spojitosti s místem je interiér i myšlenka těsně navázána na vědce Františka Křižíka, který měl svou továrnu právě v Karlíně. Výsledkem je zajímavý interiér inspirovaný elektrickým proudem.

Mě osobně zaujalo hned několik nápadů architektů z firmy Mimosa, nejvíce ale asi ten, že lampy svěšené po celém prostoru kavárny mají spojovat lidi u stolků mezi sebou i s těmi za barem. Světla se navíc rozsvěcují a zhasínají s přicházejícími a odcházejícími hosty a tím se bistro vždy na chvíli rozproudí.

Interiér na mě celkově působí velice čistým a minimalistickým dojmem. Závěsné lampy tvoří v prostoru různé geometrické vzorce, podobné těm, které se objevují v mých obrazech. A kombinace bílých stěn, které kontrastují s černými lampami a dubovým dřevem je přesně to, co je mně i mé tvorbě velice blízké.

Když se navíc tento krásný interiér spojí s výborným, kvalitním jídlem a uměním, vznikne pro mě i mé obrazy místo k pohledání.

Webová stránka bistra
Facebooková stránka bistra
Stránka události

Vernisáž

3. dubna 2016