Vhled

Vhled

symbolický význam Vlka

Vlk je klasickým vůdcem a učitelským mistrem a každému, kdo se zabývá silovými zvířaty, se vlk už alespoň jednou v životě zjevil. Ať už jako krátkodobý průvodce či jako věrný společník na mnoho let. Mezi zvířaty je stopařem. Disponuje tichou a klidnou silou, avšak když je potřeba, dokáže být divoký a energický. Svého chráněnce dokáže dovést na správný životní směr. Má skvělé instinkty, pozornou intuici a i v té největší temnotě ví, kudy se vydat. Své nejvěrnější chráněnce vede, učí a směruje zároveň.

Vlk je je mistrem ve světě emocí a pocitů. Je ideálním silovým průvodcem pro cesty do podvědomí a nikdy svého nositeli neopustí. Jeho pronikavému pohledu nic neunikne. Vše nalezne, odhalí a dešifruje. Nic ho neošálí, ani vlastní sebeklam.

Vlk je příbuzný psa domácího a přesto se od něj tolik liší – je velmi sociální a inteligentní zvíře. Kromě své věrnosti, oddanosti a chytrosti, kterou mají se psy společnou, je silně spjat s přírodou a se starým věděním, což patří mezi jeho nejvýznamnější vlastnosti, které se u psa během mnohaletého procesu ochočování postupně vytratily.

Spojit se s vlkem znamená učit se a rozumět, nalézt opět cestu ke své intuici a vnitřnímu instinktu a otevřít se životu s odvahou a odhodláním.

Tato stránka potřebuje novější webový prohlížeč.

Prosím, aktualizujte jej!