Zrcadlení

Zrcadlení

Duchovní význam lišky

Liška má mocnou energii, jak je vidět na její schopnosti přizpůsobit se každé situaci bez ohledu na okolnosti. Liška se dokázala přizpůsobit oblastem od drsné divočiny až po předměstí a průmyslové oblasti na severní polokouli. Liška nás učí o výhodách i nevýhodách být doopravdy úspěšný. Kdykoliv si vytvoříme na novém místě „domov“, ukazuje nám liška, že existují velké ztráty i výhry při našem hledání svého místo v životě. Úspěch přináší mnoho podob, ne všechny jsou radostné a obohacující. Liška nás učí chápat náš vztah k úspěchu – skutečného anebo pouze domnělého – a následně zahrnout do našeho života všechny související aspekty.

Liška je v mnoha kulturách reprezentována jako vychytralá. Její hravá, mazaná a nenápadná energie může často sklouznout do našich životů, aby nám připomněla, že se máme umět smát sami sebe. Také nám přináší poznání, kdy si z nás spíše dělá legraci sám osud. Ačkoliv to zrovna nevítáme s otevřenou náruči, takovéto vtipy nás učí mnoho o nás samotných. Nutí nás zářit navenek i přes ty části našich já, které shledáváme jako trapné, ponižující, anebo přímo „špatně.“ Liška nás učí, že není nic doopravdy „špatné“ na tom, kým jsme, a že naše rozpaky jsou jen další cestou ke smíchu a ozdravení. Je to nepohodlná cesta, ale lepší než žádná!

Liška se zdá být jednou ze základních zvířecích energií, zejména díky schopnosti spojit velkou moudrost, kterou spojuje se svým učením. Přítomnost lišky může být zneklidňující, nebo uklidňující, může být radostná, legrační, anebo velmi nepříjemná. Avšak jakkoliv ji vnímáte, je také hluboká, a pokud ji vpustíte do vašeho života, může změnit váš život.

Tato stránka potřebuje novější webový prohlížeč.

Prosím, aktualizujte jej!